توسط: Sana co در: آذر ۱۳, ۱۳۹۶ در: اخبار نظر: 0

رضا زمانی روز یکشنبه در نشست بررسی وضعیت اجرای طرح نیروگاه های خورشیدی در همدان، افزود: سرمایه گذار یاد شده تجربه کافی در زمینه احداث نیروهای خورشیدی را دارد و قرار است این نیروگاه در زمینی به وسعت ۱۰ هکتار احداث شود.
وی ادامه داد: شهرستان همدان به دلیل استعداد و استاندارد های زیست محیطی، پایلوت تولید انرژی های پاک در کشور می شود.
وی اضافه کرد: موقعیت جغرافیایی این شهرستان برای تولید انرژی پاک و تجدید پذیر برق بسیار مناسب است و استانداردهای لازم برای تولید بهینه و تبدیل شدن به پایلوت انرژی خورشیدی را دارد.
وی وجود ویژگی هایی نظیر ارتفاع مناسب از سطح دریا، زاویه تابش نور خورشید، جذب نور خورشید در بیش از ۲۸۰ روز سال و وجود زمین های مسطح نزدیک به ایستگاه های رفت و برگشت برق را از مزیت های شهرستان همدان برای ایجاد نیروگاه های خورشیدی و تولید بهینه برق دانست.
معاون فرماندار همدان گفت: افزایش نیاز به استفاده از انرژی برق در آینده موجب فراهم کردن زمینه ای برای تاسیس نیروگاه های کوچک با بهره گیری از پیمانکاران و سرمایه گذاران بخش خصوصی شده است.
زمانی با بیان اینکه تاسیس نیروگاه های خورشیدی نیاز به زمینی مسطح دارد، اضافه کرد : امکان واگذاری زمین های منابع طبیعی برای اجرای طرح های این حوزه فراهم شده است.
معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرماندار همدان اظهار کرد: در صورت اجرا و بهره برداری این نیروگاه خورشیدی، ۷ مگاوات انرژی پاک به شبکه توزیع نیروی برق متصل می شود.
زمانی با بیان اینکه امکان ایجاد این نیروگاه در زمین های بیابانی و نمک زار نیز وجود دارد، گفت: خرید برق تولید شده توسط نیروگاه های خورشیدی به مدت ۲۰ سال از سوی وزارت نیرو تضمین شده است.
وی افزود: این نیروگاه ها به طور متوسط از ساعت ۶ صبح (پس از طلوع خورشید) تا ساعت ۱۹ (قبل از غروب خورشید) اقدام به تولید برق می کند.
معاون فرماندار همدان از مسئولان شرکت نیروی برق شهرستان خواست محل هایی که امکان احداث نیروگاه خورشیدی را دارند شناسایی و جانمایی کرده و نقشه آن را در اختیار فرمانداری قرار دهند.
وی گفت: تولید ۲۰۰ مگاوات برق از انرژی خورشیدی برای همدان پیش بینی و تاکنون ۱۲۰ مگاوات آن جانمایی و تحویل متقاضیان شده است.
۷۵۲۶/۲۰۹۰
خبرنگار: علیرضا جهانگیری**انتشار دهنده: سعید زارع کندجانی

Trackback URL: http://sana.co.com/%db%8c%da%a9-%d9%85%d8%b3%d8%a6%d9%88%d9%84-%db%b9%d9%85%db%8c%d9%84%db%8c%d9%88%d9%86-%db%8c%d9%88%d8%b1%d9%88-%d8%a8%d8%b1%d8%a7%db%8c-%d8%b3%d8%a7%d8%ae%d8%aa-%d9%86%db%8c%d8%b1%d9%88%da%af%d8%a7/trackback/

ارسال پاسخ:

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *