توسط: Sana co در: آذر ۲۰, ۱۳۹۶ در: اخبار نظر: 0
 به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان  از بیرجند ؛ شرکاء،مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق خراسان جنوبی گفت: ۲۰۷ مگاوات ساعت انرژی تاکنون از طریق نیروگاه های خورشیدی تولید شده که علاوه برجلوگیری از انتشار ۱۸۶ هزار کیلوگرم آلاینده حاصل از این سرمایه گذاری ، بیش ۱۶۱ میلیون تومان از محل خرید تضمینی برق خورشیدی برای مشترکان درآمد ایجاد شده است.
وی با بیان اینکه تا کنون تعداد ۳۶۵ امتیاز نیروگاه خورشیدی در استان واگذار شده است،افزود: از این تعداد ۳۴۵ امتیاز در سال ۹۵ و ۲۰ امتیاز دیگر در سال ۹۶ واگذار شده است.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق خراسان جنوبی گفت: از مجموع ۳۶۵ امتیاز واگذار شده در سال ۹۵ , ۳۰۰ امتیاز مربوط به مددجویان کمیته امداد است که ۶۰ امتیاز از آنها در مرحله احداث است و بزودی و تا پایان سال ۹۶ به بهره برداری خواهد رسید.
شرکاء با بیان اینکه ۶۰ نیروگاه خورشیدی تا پایان امسال در خراسان جنوبی به بهره برداری می رسد،افزود:در حال حاضر ۲۰ نیروگاه خورشیدی فعال در سطح استان وجود دارد.
وی گفت: از این تعداد ۱۸ مورد با ظرفیت ۵ کیلووات برای مشترکان خانگی و ۲ نیروگاه با ظرفیت ۸۰ و ۱۰۰کیلووات هستند.
شرکاء به مشوق ها و امتیازات طرح خریدتضمینی اشاره کرد و افزود: در برنامه قرارداد خریدتضمینی۲۰ ساله با شرکت توزیع نیروی برق استان, هرکیلو وات ساعت با قیمت۸۰۰تومان برای مولدهای زیر۲۰کیلو وات و۷۰۰تومان برای مولدهای بین۲۰ تا۱۰۰کیلووات توسط شرکت از مشترک خریداری می شود که بالغ بر۱۰برابر میانگین تعرفه ای فروش است.
انتهای پیام/ب

بهره برداری از ۶۰نیروگاه خورشیدی تا پایان امسال

Trackback URL: http://sana.co.com/%d9%85%d8%af%db%8c%d8%b1%d8%b9%d8%a7%d9%85%d9%84-%d8%b4%d8%b1%da%a9%d8%aa-%d8%aa%d9%88%d8%b2%db%8c%d8%b9-%d9%86%db%8c%d8%b1%d9%88%db%8c-%d8%a8%d8%b1%d9%82-%d8%ae%d8%b1%d8%a7%d8%b3%d8%a7%d9%86-%d8%ac/trackback/

ارسال پاسخ:

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *